استفاده از پانل دیواری از دیرباز مورد استقبال بسیاری از طراحان قرار گرفته و تا به امروز ادامه دارد. به کارگیری این المان می تواند تغییر بسزایی در نمای خانه ایجاد نماید.

آن چه که در این مطلب از هوملکس به بیان آن خواهیم پرداخت، ارائه ایده هایی در زمینه استفاده از پنل های دیواری در طراحی داخلی و آموزش رنگ آمیزی آن می باشد. در ادامه این مطلب با ما همراه باشید.

 

 

پانل دیواری چیست؟

پانل های دیواری نوعی دیوار پیش ساخته محسوب می شوند که جنس های گوناگونی دارند. برخی از پانل های دیواری از جنس گالوانیزه و فلزی می باشند که به آن ها ساندویچ پانل می گویند. برخی پانل های دیگر مانند کناف از گچ ساخته شده اند و به منظور تزئین دیوارهای خانه مورد استفاده قرار می گیرند.

پانل های دیواری از جنس سنگ، چوب، ام دی اف، پی وی سی و … از جمله پانل های دکوراتیو محسوب می شوند که به منظور تزئین در دکوراسیون داخلی خانه ها استفاده می شوند. برخی از ایده های قرار دادن پانل ها بر روی دیوار خانه به شرح زیر می باشد:

  • استفاده از پنل های تیره رنگ

زیبایی پانل های دیواری تیره رنگ در قابلیت آن ها در القای بافت به فضای اتاق نهفته است. استفاده از این پانل ها در کنار رنگ های روشن می تواند نمای زیبا و مدرن به وجود آورد.

هم چنین در صورتی که از رنگ های روشن در کنار آن ها استفاده شود، می توان در طراحی اتاق کوچک نیز مورد استفاده قرار داد.

  • استفاده از پانل های دیواری سنگ مرمر

در استفاده از پانل های دیوار جسارت به خرج داده و با استفاده از آن ها در فضای اتاق کنتراست ایجاد نمایید. برای مثال استفاده از پانل های دیواری سنگ مرمر می تواند گزینه ای مناسب برای ایجاد کنتراست و ایجاد تغییری چشمگیر در فضای اتاق باشد.

شاید شما از جمله افرادی باشید که زمانی که صحبت از پانل های دیواری به میان می آید، به دنبال استفاده از نمونه هایی که بافت و رنگ آن ها با سایر المان ها هماهنگ می باشد، هستید.

اما ایجاد کنتراست در دیزاین خانه می تواند نمایی زیبا برای شما فراهم کند. مرمر نمونه ای از متریالی است که می تواند باعث القای بافت به فضای اتاق شده و در عین حال فضایی لوکس به ارمغان آورد.

  • طراحی الگو

ایجاد یک الگوی ساده در حمام با استفاده از پانل های دیواری می تواند تغییر چشمگیری در حمام ایجاد نماید. اگرچه بسیاری از افراد بر این باورند پانل های دیواری باید در مرکز توجه و به عنوان نقطه کانونی در نظر گرفته شود، اما گاهی می توان با استفاده از آن ها به عنوان یک الگوی ساده طراحی نیز دست یافت.

ایجاد الگو در طراحی داخلی می تواند در ایجاد فضایی منسجم نیز کارگشا باشد. در صورت استفاده از پانل ها در جهت طراحی یک الگوی ساده، بهتر است از نمونه های تیره رنگ آن ها استفاده نمایید.

 

 

  • استفاده از پانل های دیواری با رنگ غالب

استفاده از رنگ ها می تواند تغییر چشمگیری در فضای خانه ایجاد نماید. اما نکته مهم چگونگی استفاده از رنگ ها در دکوراسیون داخلی می باشد. پانل های دیواری در انواع رنگ و طرح وجود دارند.

در صورتی که برای رنگ آمیزی دیوارها و انتخاب المان های موجود در اتاق از رنگ های خنثی استفاده کرده اید، می توانید نمونه ای از پنل های دیواری که از رنگ های غالب در آن ها استفاده شده است، انتخاب نمایید.

استفاده از پانل های دیواری که از رنگ های براق در طراحی آن ها استفاده شده است، می تواند در طراحی مدرن مورد استفاده قرار گیرد.

  • استفاده از پانل های دیواری با طراحی ساده

استفاده از پانل های دیواری که از طراحی ساده ای برخوردارند می توانند گزینه ای مناسب برای طراحی فضای اتاق به سبک مینیمال باشد. نکته مهم در استفاده از این پانل ها انتخاب نمونه ای است که در طراحی آن بافت وجود داشته و رنگ آن با سایر المان ها کنتراست ایجاد کنند. برای مثال می توان از این پانل ها برای طراحی دیواری که شومینه بر روی آن قرار دارد، استفاده کرد.

  • استفاده از پانل های سفید و روشن

استفاده از پانل های دیواری که از رنگ سفید در طراحی آن ها استفاده شده است، می تواند از دیگر گزینه های پیش رو برای انتخاب باشد.

رنگ سفید نمونه ای از رنگ های خنثی می باشد که استفاده از آن در هر فضایی زیبایی به همراه دارد. نکته مهم در استفاده از پانل های دیواری به رنگ سفید، به کارگیری سایر المان های تزئینی رنگی در کنار آن می باشد.

 

 

  • استفاده از پانل های سقفی

استفاده از پانل های سقفی نیز از دیگر ایده هایی است که می توانید در این زمینه مورد استفاده قرار دهید. استفاده از این روش در عین سادگی می تواند در القای بافت به فضای اتاق نیز به شما کمک کند. بهتر است برای انتخاب پانل از نمونه ای که با رنگ دیوار هماهنگی دارد، استفاده نمایید.

  • استفاده از پانل دیواری با ترکیب رنگ و بافت

استفاده از بافت های مختلف باعث ایجاد فضایی سرزنده و شاد می شود. استفاده هوشمندانه از چند نمونه متریال می تواند در این زمینه به شما کمک کند.

پانل های دیواری از جمله المان هایی است که استفاده از آن در کنار سایر متریال ها می تواند نمای زیبایی ایجاد نماید. نکته کلیدی در استفاده از متریال های مختلف در کنار یکدیگر ایجاد تعادل در فضای اتاق می باشد.

نکات پایانی

آن چه که در این مطلب به بیان آن پرداختیم، ارائه نکات در زمینه انتخاب و استفاده از پانل های دیواری می باشد. آیا تا به حال به استفاده از این ایده در دیزاین خانه خود فکر کرده اید؟

آیا تجربه مشابهی در زمینه استفاده از پانل های دیواری دارید، در صورت تمایل می تواند نقطه نظرات خود در این زمینه را با اهالی هوملکس به اشتراک بگذارید.

این نوشته در بلاگ ارسال شده است. این لینک مستقیم به این نوشته است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *