اگرچه عایق الاستومری سلول بسته از حدود ۷۰ سال پیش تاکنون به صورت تجاری عرضه شده و مورد استفاده عموم بوده است، اما متاسفانه هنوز در خصوص خواص عملکرد و مزایای این نوع عایق پرکاربرد سوالات و ابهامات بسیار زیادی وجود دارد. با این حال، ثابت شده که عایق الاستومری سلول بسته یکی از بهترین انتخاب های موجود برای عایق سازی لوله های داخلی و خارجی و همچنین تجهیزات مکانیکی سرد محسوب میشود.

از آنجاییکه در هوملکس تمام تمرکز و انرژی خود را بر ارائه خدمات با کیفیت بنا بنهاده‌ایم و برخی از این خدمات شامل ارائه راهکار و مشاوره های تخصصی میباشد تصمیم به انتشار برخی از رایج ترین سوالات و نگرانی هایی کرده‌ایم که صاحبان ساختمان، مهندسان و پیمانکاران با آن روبرو هستند. امیدواریم که تا انتهای این مطلب را بخوانید و از آن استفاده ممکن را ببرید. در صورتی که هنوز مورد یا مسئله‌ای ذهن شما را به خود مشغول کرده میتوانید با واحد کارشناسان فنی هوملکس ارتباط برقرار کنید.

عایق الاستومری یک لاستیک مصنوعی است که از یک ساختار سلول بسته در لوله‌ها، ورق‌ها یا رول‌های کارخانه‌ای ساخته شده است.
عایق الاستومری یک لاستیک مصنوعی است که از یک ساختار سلول بسته در لوله‌ها، ورق‌ها یا رول‌های کارخانه‌ای ساخته شده است.

عایق الاستومری

اساسا، عایق الاستومری یک لاستیک مصنوعی است که از یک ساختار سلول بسته در لوله‌ها، ورق‌ها یا رول‌های کارخانه‌ای ساخته شده است. لبه بیرونی از یک سطح صاف یا پوست مانند تشکیل شده که به عنوان یک بازدارنده بخار داخلی عمل میکند. به دلیل ماهیت انعطاف پذیری که فوم الاستومری دارد، در مقایسه با گزینه های عایق صلب مانند شیشه سلولی، پلی ایزو و فوم فنولیک، کمتر مستعد ترک، شکستگی و از دست دادن مواد است. در نهایت، برای انتشار مواد شیمیایی نیز فاقد فیبر و VOC کم است.

نام های دیگری که برای عایق الاستومری میتوان استفاده کرد:

لازم به ذکر است که این نوع عایق پرکاربرد را به عنوان عایق فوم الاستومری سلول بسته، عایق سلولی الاستومری انعطاف پذیر، عایق تک سلولی، عایق الاستومری سلولی، ضد تعریق، عایق مبرد، عایق لوله لوله کشی، عایق لوله مبرد، عایق لوله HVAC و عایق لاستیکی نیز شناخته می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *