چسب هبلکس چیست

چسب هبلکس ملات خشک آماده مصرف است که جهت تسطیح سطوح داخلی و خارجی دیوارها و همچنین برای هموار کردن سطوح به کار میرود. به کمک این چسب میتوان برای اجرای نمای ساختمان یک زیر سطح هموار و مطلوب درست کرد. ملات خشکی که از آن صحبت میکنیم، قدرت چسبندگی بسیار بالایی دارد و تنها با افزودن آب می توان آن را برای مصرف آماده کرد.

فروش چسب هبلکس با مقاومت عالی و همچنین زمان گیرایی مناسب جهت ملات مصرفی بین بلوک سبک هبلکس این محصول در دو نوع پلیمری و پایه سیمانی با قیمت بسیار مناسب جهت اتصال انواع بلوک های سبک ساختمانی نظیر هبلکس(AAC)- پرلکس(CLC) و NAAC و سایر بلوک های سبک ساختمانی عرضه می گردد.

چسب پایه سیمانی و پلیمری هبلکس جهت چسباندن قطعات هبلکس و بلوک های دیواری سبک و معمولی استفاده میگردد. درصد مصرف پایین، قیمت مناسب، استحکام و مقاومت بالا و مقاومت در برابر رطوبت از خواص منحصر به فرد این چسب می باشد . به ازای هر بیست و پنج کیلوگرم از چسب بلوک هبلکس، مقدار دقیق هفت لیتر آب را به کار میرود بر اساس آمار و تجربیات به دست آمده، در هر متر مکعب ساختمان، بیست کیلوگرم چسب بلوک هبلکس مصرف می شود. به عبارت دیگر؛ در ساختمان هایی با حداقل دویست متر مربع دیوار چینی، میزان ۷۵۰ کیلوگرم چسب بلوک هبلکس مورد نیاز است .

ملات خشک

کارخانه ملات خشک در زمینی به مساحت ۴۰۰۰ متر مربع با ظرفیت تولید روزانه ۵۷۰ تن انواع ملات خشک ساختمانی در بیست نوع محصول مختلف در زیرمجموعه گروه شیشه و در مجاورت کارخانه بلوک سبک احداث گردیده است.

این کارخانه قابلیت تولید تمامی ملات های رایج در صنعت ساختمان سازی و صنعتی را با ظرفیت ۳۰ تن در ساعت داشته و کلیه ماشین آلات موجود در این طرح،فول اتوماتیک و ابزاردقیق بالا بدون نیاز به دخالت نیروی انسانی بوده و بر اساس استاندارد های روز دنیا طراحی شده است و تمامی نیازهای ساختمانی و صنعتی ایران را پوشش میدهد.

همواره مدیریت این کارخانه سعی بر ایجاد یک نوع کارخانه متفاوت با محصولات متفاوت و برتر در ایران جهت پوشش کلیه مصارف ساختمانی و صنعتی داشته است.

طرز تهیه چسب هبلکس

چسب بلوک هبلکس در دو نوع سفید رنگ و طوسی رنگ موجود می باشد که در قالب کیسه های ۲۵ کیلویی به بازار عرضه می شود. جهت ساخت ملات باید به اندازه ۷ الی ۸ لیتر آب به پودر خشک اضافه کنید و به خوبی خلوط کنید تا به خوبی پود چسب با آب واکنش دهد. مخلوط چسب باید از کارایی مناسب برخوردار باشد یعنی نه سفت اجرا شود(در زمان استفاده از کارتک شانه ای نباید ملات سفت در جای خود باقی بماند.) و نه رقیق باشد که در زمان قرار دادن بلوک و یا

 حتی کشیدن کارتک شانه ای از کنار بلوک ها شوره کند.​ (چسب بلوک هبلکس)

دستور آماده سازی

  • محتویات پاکت را با ۸ لیتر آب (با دمای معمولی) درون سطل ریخته و به وسیله همزن برقی به مدت ۵ دقیقه مخلوط کنید.
  • مخلوط را به مدت ۵ دقیقه رها کنید.
  • مجددا مخلوط را به مدت ۵ دقیقه به وسیله همزن برقی مخلوط کنید و سپس چسب را به بندهای عمودی و افقی بلوک‌ها اعمال نمایید.
  • از ماله شانه‌ای برای چسب زنی استفاده نمایید.
  • بلوک‌ها را به هم بچسبانید. به گونه‌ای که دیوار بعد از اجرا همچون یک پنل کامل و بدون درز و فاصله باشد.

ویدیو طرز تهیه و کار با چسب و ملات بلوک هبلکس

( تهیه شده در مجموعه هوملکس )