هبلکس چیست؟

بلوک هبلکس نوعی بتن سبک است که با فرمولی بسیار ساده ساخته میشود و میتواند در اندازههای متفاوت برای مصارف ساختمانی متفاوت استفاده شود. کارخانجات مورد تایید و معتبر، هبلکس را از موادی همچون ماسه، سیمان، آهک، گچ و پودر آلمینویم و موادی دیگر برای هوادهی میسازند. از جمله ویژگی های بارز بلوک هبلکس نسبت به ساختمان های سنتی با آجرهای نسوز قدیمی این است که هبلکس بسیار مقاوم و آکوستیک بوده و نوعی عایق حرارتی محسوب میشود و به همین خاطر دیگر نیازی به نصب و استفاده از عایقهای دیگر در دیوارها نیست. همچنین بدلیل وزن سبک، نوع و اندازهای که دارد میتواند به راحتی و در کمترین زمان و با کمترین هزینه ممکن نصب و راه اندازی شود.

بلوک هبلکس اردکان

کارخانه هبلکس اردکان یزد قابلیت تولید تمامی ملات های رایج در صنعت ساختمان سازی و صنعتی را با ظرفیت ۳۰ تن در ساعت داشته و کلیه ماشین آلات موجود در این طرح فول اتوماتیک و ابزار دقیق بالا بدون نیاز به دخالت نیروی انسانی بوده و بر اساس استانداردهای روز دنیا و اروپا طراحی شده است و تمامی نیاز های ساختمانی و صنعتی ایران را پوشش می دهد. همواره مدیریت این کارخانه سعی بر ایجاد یک نوع کارخانه متفاوت با محصولات متفاوت و برتر در ایران جهت پوشش کلیه مصارف ساختمانی و صنعتی داشته است.

بلوک هبلکس اردکان یزد - اردکان هبلکس - قیمت هبلکس - اجرای هبلکس - بتن - چسب - اجرا

بلوک هبلکس رضوی

شرکت هبلکس رضوی در راستای دستیابی به اهداف اساسی خود که “همانا انجام فعالیت های عمرانی و اقتصادی به منظور تحقق و اجرای پروژه های عام المنفعه و محرومیت زدایی و اشتغال زدایی می باشد”، که بکارگیری جدیدترین تکنولوژی تولید محصول AAC (بلوک های سبک هوادهی شده) در جهان، اقدام به احداث کارخانه هایی مدرن در بیرجند و مشهد نموده است. مجتمع کارخانجات هبلکس رضوی، محصولات بتن سبک اتوکلاو شده خود را بر مبنای استانداردهای ملی و استانداردهای بین المللی تولید می نماید. تمامی مراحل تولید محصول توسط آزمایشگاه مجهز کنترل کیفیت مورد ارزیابی و کنترل قرار می گیرد.

مزایای استفاده از بلوک هبلکس

بلوک هبلکس یا همان بلوک سبک AAC در دما و فشار بسیار بالا بوجود می آید که باعث بوجود آمدن مزایایی خاص از جمله مقاومت بالا و وزن پایین در این بلوک شده است .

نحوه اجرای هبلکس

از جمله ویژگی‌های بارز بلوک هبلکس اره کشی، میخ کوبی، سوراخ­ کاری و یا شیارکنی است. همچنین میتوان محل عبور تاسیسات مکانیکال و الکتریکال را در بلوک های هبلکس اجرا کرد. نصب چارچوب‌­ها، درب، پنجره، اجرای تزئینات و پوشش­‌ها نیز از دیگر ویژگی های آن است. در ضمن از آنجاییکه هبلکس به بتونه کاری اضافى نیازی ندارد، میتوان آن را با طرح­هاى گوناگون معمارى هماهنگ ساخت.

برای نصب بلوک هبلکس باید از ملات بسیار نازک یا همان چسب هبلکس استفاده کرد. دقت داشته باشید که ملات رج اول را باید از ملات سنتی استفاده کنید. توصیه میشود با توجه به جذب آب نسبتا زیاد بلوک­ های هبلکس از ملات های خشک آماده مخصوص که بدین منظور تولید شده اند استفاده شود مقدار آب مورد نیاز برای دستیابی به روانی و کارائی مناسب ، طبق توصیه تولید کننده ملات خشک آماده تنظیم شود .

اجرای تیغه چینی با هبلکس

شماره ۱

برای اجرای تیغه چینی با هبلکس، در رج اول صرفا باید از ملات سنتی (ملات ماسه سیمان) استفاده کرد. ضمنا پوشش بندهای عمودی در رج اول الزامی است.

شماره ۲

در رج های بعدی باید از چسب هبلکس (که ترجیحا از همان کارخانه ای که بلوک هبلکس تهیه شده) استفاده کرد.

شماره ۳

در ضمن دقت داشته باشید که استفاده از چسب هبلکس در تمامی بندهای عمودی و افقی الزامی است.

شماره ۴

چسب هبلکس باید با ماله‌ی شاخه‌ای یا همان دستگاه چسب زن اجرا شود.

شماره ۵

رگ اول باید حتما تراز اجرا شود. زیرا جبران ناترازی دیوار در رگ های بعدی بسیار سخت و ناممکن است.

شماره ۶

برای حذف عملیات گچ و خاک، هبلکس باید به صورت گونیا، شاقول و شمشه‌ای اجرا شود.

نمایندگی هبلکس کرج

آیا میدانید هوملکس چه خدماتی ارائه میدهد…؟

هوملکس در سال ۱۳۹۷ به عنوان یک سیستم توانمند، پویا و یک سازمان یادگیرنده به منظور فروش محصولات کارخانجات اردکان و اجرای استاندارد و دقیق کلیه محصولات این کارخانجات تاسیس گردیده است. کارخانجات اردکان مجموعه بزرگی شامل:

در این راستا هوملکس مفتخر است فروش محصولات برتر و با کیفیت این مجموعه معظم را با استفاده از کارآمدترین روش های روز دنیا انجام دهد و بر این باشد تا با مدرن ترین تکنولوژی و با آخرین ضوابط اجرائی ساختمان، نمونه ای منظم، کارآمد و مثال زدنی از اجرای دقیق و مهندسی باشد، به گونه ایی که فعالیت های خود را تبدیل به ضوابطی بومی نماید و به صورت رسانه های مکتوب و یا تصویری بر همگان عرضه دارد. و گامی هر چند کوچک جهت بومی سازی دانش جهانی بردارد.