سیلکس نوعی بتن سبک است که با فرمولی بسیار ساده ساخته میشود و میتواند در اندازه‌های متفاوت برای مصارف ساختمانی متفاوت استفاده شود. کارخانجات مورد تایید و معتبر، سیلکس یا همان بلوک هبلکس را از موادی همچون ماسه، سیمان، آهک، گچ و پودر آلمینویم و موادی دیگر برای هوادهی میسازند. از جمله ویژگی های بارز بلوک سیلکس نسبت به ساختمان های سنتی با آجرهای نسوز قدیمی این است که این بلوک بسیار مقاوم و آکوستیک بوده و نوعی عایق صوت است.

شرکت هوملکس ارائه دهنده انواع بلوک هبلکس - بلوک کیبکس - بلوک سیکلس از سیلیس آرا و ابزارهای مورد نیاز است.
شرکت هوملکس ارائه دهنده انواع بلوک هبلکس – بلوک کیبکس – بلوک سیکلس از سیلیس آرا و ابزارهای مورد نیاز است.

تفاوت سیلکس و هبلکس چیست؟

در اصل، ماهیت و نجوه ساحت سیلکس یا هبلکس تفاوتی وجود ندارد و در اصل از دو برند متفاوت هستند که کارایی و استفاده‌ای یکسان دارند. البته لازم به ذکر است که در کشور ایران، از نام بلوک هبلکس به مراتب بیشتر استفاده میشود.

درخواست قیمت بلوک

برای کسب اطلاع از قیمت‌های روز انواع بلوک و ابزارهای مورد نیاز میتوانید با کارشناسان فروش شرکت هوملکس تماس بگیرید.

سیلیس آرا

شرکت سیلیس آرا یکی از شرکت های زیرمجموعه گروه صنعتی معدنی کانسار پژوه می باشد، که به منظور تولید بلوک بتن سبک اتوکلاو شده (هبلکس) موفق به دریافت مجوزهای لازم از اداره کل صنایع و معادن استان زنجان گردیده است. این کارخانه با وسعتی بالغ بر ۷ هکتار در شهرستان خرمدره در سال ۱۳۸۷ افتتاح گردید.

مطالعات اولیه جهت تولید ۳۰۰,۰۰۰m3 بلوک سبک اتوکلاو شده (هبلکس) توسط شرکت سیلیس آرا در سال ۱۳۸۵ آغاز گردید و پس از امکان سنجی و مکان یابی عملیات اجرائی آن در زمینی به وسعت ۷هکتار در شهرستان خرمدره استان زنجان در مرداد ۱۳۸۶ آغاز گردید.

به لطف خداوند متعال و همکاری کلیه مدیران و پرسنل، بهره برداری از فاز اول خط تولید پس از احداث حدود ۱۳,۵۰۰m2سالن های خط تولید، ساختمان های اداری، رفاهی، آزمایشگاهی و … و احداث ۴,۵۰۰m2 انبار محصول روباز و نصب بیش از ۱,۰۰۰ تن ماشین آلات و یک مگاوات برق، در بهمن ۱۳۸۷ افتتاح گردید.

این شرکت در شهریور ۱۳۸۸ موفق به أخذ گواهینامه فنی در زمینه تولید بتن هوادار اتوکلاو شده AAC-2 و انطباق آن با مباحث مقررات ملی ساختمان و استاندارد ISIRI-8593 از مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی گردیده و همه ساله تاکنون مورد تمدید واقع شده است.

امید است با راه اندازی خطوط تولید جدید و نیز اجرای فازهای بعدی به منظور تولید انواع پانل های مسلح سقفی و دیواری، گامی مؤثر در صنعت ساختمان برداشته شود.

سیلکس چیست؟

کارخانه سیلکس با تولید بیش از ۲۰۰۰۰۰ متر مکعب در سال و با بهر گیری از برترین مهندسین وانسته نقش به سزایی در تولید و عرضه محصولات سبک بتنی استاندارد در بازار ایران داشته باشد. همچنین مجموعه سیلیس ارا، در کنار تولید بلوک های سبک AAC، تولید انواع چسب ها نظیر ، چسب بلوک AAC ، چسب کاشی و سرامیک ، پودر بندکشی و نعل درگاه را در برنامه خود دارد .

گسترش روز افزون صنعت بلوک های AAC و پاسخگویی به نیاز مشتریان نیازمند شبکهد گسترده و هدفمند فروش در سراسر ایران است که مجموعه سیلکس با اعطای عاملیت فروش و اجرا به شرکت های ذی صلاح، این امر را به خوبی محقق ساخته است .

گروه آکام ساویس ایرانیان با برند هوملکس تنها نماینده اجرایی این مجموعه در کشور و عاملیت ویژه فروش شرکت سیلیس آرا را در استان البرز دارد . این مجموعه با اشراف کامل به بازار و درک حساسیت مشتریان محترم بر اجرای اصولی و مهندسی دیوار های AAC شروع به تولید ابزار آلات اجرا و نصب و بست های ثابت ، رادیکالی ، ال و کرکره ای نموده است.

روش تولید بلوک

تولید بلوک های سیلکس فرآیندی بسیار دقیق، منظم و در عین حال مهندسی است. مجموعه سیلیس آرا در زمینه تولید محصولات سبک AAC یکی از پیشگامان و برترین های این امر در ایران می‌باشد. این محصول حاصل ترکیب سیمان سیلیس پودر الومینیوم آهک و آب است . وجود سیلیس در این محصول علاوه بر افزایش مقاومت فشاری محصول به افزایش این بلوک نیز می‌افزاید.

ترکیب سیمان و آب به چسبندگی مصالح و در نتیجه آن افزایش مقاومت فشاری محصول کمک میکند. آهک نیز به فرآیند این چسبندگی کمک میکند. اما پودر آلومینیوم به عنوان آخرین ماده اضافه شده به این محصول به عنوان یک ماده حباب ساز یا هوا ساز به ایحاد هوا و ازدیاد حجم و افزایش تخلخل این محصول کمک میکند. اگر بخواهیم ساخت این محصول را به طور دقیق بررسی کنیم متوجه شباهت‌هایی در فرآیند تشکیل بلوک های اتوکلاو شده با روند طبیعی شکل گیری یا پوکه های حاصل از گدازه‌های آتشفشان‌ها میشویم.

پوکه های معدنی حاصل از سرد شدن تدریجی همراه با خروج هوا یا گاز از گدازه های آتشفشانی حاصل از فوران اتشفشان‌های فعال میباشد. در نتیجه اگر بخواهیم به طور کلی روند تولید این محصولات را بیان کنیم میتوانیم آنها را به ۵ مرحله تقسیم بندی کنیم:

  1. مرحله اول : که شامل ایجاد دوغابی حاصل از ترکیب سیلیس و آب می باشد .
  2. مرحله دوم : که شامل افزودن کنترل شده سیمان و آهک و ریختن ترکیب حاصله از ان در قالب هایی با حجم معین و مشخص .
  3. ارسال به کوره های پخت و فرایند کنترل شده افزایش حجم و خروج هوا به وسیله پودر آلومینیوم در دما و شرایط مشخص.
  4. برش محصول آماده شده و خارج شده از قالب بر اساس سایز های مشخص و معین
  5. تیورنیگ یا عمل آوری محصول در اتاق های اتوکلاو و نهایتا بسته بندی و ارسال برای مشتریان و سازندگان محترم