سیلیس آرا

شرکت سیلیس آرا یکی از شرکت های زیرمجموعه گروه صنعتی معدنی کانسار پژوه می باشد، که به منظور تولید بلوک بتن سبک اتوکلاو شده (هبلکس) موفق به دریافت مجوزهای لازم از اداره کل صنایع و معادن استان زنجان گردیده است. این کارخانه با وسعتی بالغ بر ۷ هکتار در شهرستان خرمدره در سال ۱۳۸۷ افتتاح گردید.

مطالعات اولیه جهت تولید ۳۰۰,۰۰۰m3 بلوک بتن سبک اتوکلاو شده (هبلکس) توسط شرکت سیلیس آرا در سال ۱۳۸۵ آغاز گردید و پس از امکان سنجی و مکان یابی عملیات اجرائی آن در زمینی به وسعت ۷هکتار در شهرستان خرمدره استان زنجان در مرداد ۱۳۸۶ آغاز گردید.

به لطف خداوند متعال و همکاری کلیه مدیران و پرسنل، بهره برداری از فاز اول خط تولید پس از احداث حدود ۱۳,۵۰۰m2سالن های خط تولید، ساختمان های اداری، رفاهی، آزمایشگاهی و … و احداث ۴,۵۰۰m2 انبار محصول روباز و نصب بیش از ۱,۰۰۰ تن ماشین آلات و یک مگاوات برق، در بهمن ۱۳۸۷ افتتاح گردید.

این شرکت در شهریور ۱۳۸۸ موفق به أخذ گواهینامه فنی در زمینه تولید بتن هوادار اتوکلاو شده AAC-2 و انطباق آن با مباحث مقررات ملی ساختمان و استاندارد ISIRI-8593 از مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی گردیده و همه ساله تاکنون مورد تمدید واقع شده است.

امید است با راه اندازی خطوط تولید جدید و نیز اجرای فازهای بعدی به منظور تولید انواع پانل های مسلح سقفی و دیواری، گامی مؤثر در صنعت ساختمان برداشته شود.

سیلکس چیست؟

کارخانه سیلکس با تولید بیش از ۲۰۰۰۰۰ متر مکعب در سال و با بهر گیری از برترین مهندسین وانسته نقش به سزایی در تولید و عرضه محصولات سبک بتنی استاندارد در بازار ایران داشته باشد. همچنین مجموعه سیلیس ارا، در کنار تولید بلوک های سبک AAC، تولید انواع چسب ها نظیر ، چسب بلوک AAC ، چسب کاشی و سرامیک ، پودر بندکشی و نعل درگاه را در برنامه خود دارد .

گسترش روز افزون صنعت بلوک های AAC و پاسخگویی به نیاز مشتریان نیازمند شبکهد گسترده و هدفمند فروش در سراسر ایران است که مجموعه سیلکس با اعطای عاملیت فروش و اجرا به شرکت های ذی صلاح، این امر را به خوبی محقق ساخته است .

گروه آکام ساویس ایرانیان با برند هوملکس تنها نماینده اجرایی این مجموعه در کشور و عاملیت ویژه فروش شرکت سیلیس آرا را در استان البرز دارد . این مجموعه با اشراف کامل به بازار و درک حساسیت مشتریان محترم بر اجرای اصولی و مهندسی دیوار های AAC شروع به تولید ابزار آلات اجرا و نصب و بست های ثابت ، رادیکالی ، ال و کرکره ای نموده است .